جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27283
  تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1392 14:44
  تعداد بازدید : 672

  هشدار دفتر حقوق بشر سازمان ملل به گروه های تندرو در نیجریه

  دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل طی بیانیه ای اعلام کرد که شورشیان بوکوحرام و دیگر گروه های تندرو در نیجریه به دلیل اعمال خشونت آمیز که منجر به پاکسازی های مذهبی و نژادی شده، به جرایم جنگی متهم شوند.

  epa-53.jpg

   روبرت کلویل سخنگوی دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در یک گفت‌وگوی خبری در ژنو از بوکوحرام و دیگر گروه‌های تندرو خواست تا به حملات نفرت‌انگیز خود علیه غیرنظامیان، فعالان سیاسی، اعضای موسسات دولتی، نیروهای امنیتی و افراد خارجی پایان دهند.

   

  وی اظهار کرد: کمیسیونر عالی حقوق بشر متذکر شد که اگر قرار باشد اعضای بوکوحرام و دیگر گروه‌های شورشی به خاطر حملات گسترده و نظام‌مندی که علیه غیرنظامیان انجام داده‌اند محاکمه شوند، بطور قاطع به جنایات علیه بشریت متهم و مجرم شناخته خواهند شد.

   

  کلویل در ادامه تاکید کرد که حملات علیه غیرنظامیان به منظور پاکسازی‌های نژادی و مذهبی جزو جرائم جنایات علیه بشریت محسوب می‌شود و عاملان این حواث باید مسئول دانسته شوند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، طی هفته‌های اخیر در نتیجه درگیری‌های مسلحانه و خشونت‌آمیز میان گروه‌های تندرو در نیجریه، همچون بوکوحرام تاکنون بیش از 220 تن جان خود را از دست داده‌اند.

   

  دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر همچنین از دولت نیجریه خواست تا حین انجام اقدامات امنیتی از قوانین حقوق بشری پیروی و از هرگونه خسارات به اموال خصوصی مردم و تلفات غیرنظامیان پرهیز کنند.

   

  علاوه بر این، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل نیر طی بیانیه‌ای در مورد ادامه ناآرامی‌ها در نیجریه و خشونت علیه غیرنظامیان در این کشور ابراز نگرانی کرد و برقراری امنیت و احترام همه‌جانبه به حقوق بشر را در نیجریه خواستار شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573251
اکنون :
22