جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27286
  تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1392 14:55
  تعداد بازدید : 797

  توصیه یک مقام قضایی برای استفاده از مجازات های جایگزین حبس و رای باز

  مدیرکل زندان های استان قزوین گفت: استفاده بهینه از ظرفیت های قانونی از قبیل اعطای مرخصی، آزادی مشروط، رای باز و همچنین اعمال مجازات های متعدد جایگزین حبس، در کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی موثر است.

  349-4.jpg

  حمیدرضا فراست‌طلب در بازدید از زندان‌های استان قزوین، اظهار کرد: تعامل موثر با مراجع قضایی موجب کاهش یا حذف مشکلات زندانیان و خانواده آن‌ها شده و روند برنامه‌های اصلاحی و تربیتی اثرگذارتر می‌شود.

   

  وی ادامه داد: برگزاری منظم جلسات شورای طبقه‌بندی با حضور دادیاران ناظر زندان، استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی از قبیل اعطای مرخصی، آزادی مشروط، رای باز و دیگر امتیازات در چارچوب مقررات و همچنین اعمال مجازات‌های متعدد جایگزین حبس، عامل مهمی در کاهش جمعیت کیفری و گام بلندی به سوی حبس‌زدایی خواهد بود.

   

  مدیرکل زندان‌های استان قزوین تصریح کرد: همکاری دستگاه قضایی با مجموعه زندانi‌های استان قابل تقدیر است و با این مشارکت نزدیک، زمینه رشد چند برابری حوزه‌های مختلف تامینی و تربیتی محقق شده است.

   

  وی بیان کرد: توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان، افزایش سرانه اعتبار برای آزادسازی زندانیان معسر جرائم غیرعمد و افزایش آمار تحت پوشش خانواده زندانیان نیازمند در انجمن‌های حمایت از زندانیان، نتیجه تعامل سازنده و موثر با دستگاه قضایی است.

   

  فراست‌طلب خاطرنشان کرد: در شورای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها شاهد آزادی قابل توجهی از زندانیان با جرائم قابل گذشت هستیم و این اقدام با فرهنگ‌سازی میانجی‌گری در جامعه و برقراری صلح و سازش بین طرفین دعوی، اهداف دستگاه قضایی را محقق کرده است.

   

  وی گفت: آرامش حاکم بر زندان‌ها نتیجه تعامل با دستگاه قضایی و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی زندانبانانی است که با نظم و اجرای دقیق آیین‌نامه در بازپروری مددجویان نقش مهمی ایفا می‌کنند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573251
اکنون :
18