جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27391
  تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1392 14:58
  تعداد بازدید : 498

  کدخدایی:

  «اشرافی گری» اگر خلاف نباشد در شورای نگهبان بررسی نمی شود/اعداد مطرح شده را تائید نمی کنیم

  سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد که مسایلی نظیر «اشرافی گری» تا زمانی که به عنوان امر خلاف تلقی نشود، در این شورا بررسی نخواهد شد.

  Mona Hoobehfekr (7 of 15)-3.jpg

  عباسعلی کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی همچنین اعداد و ارقام مطرح شده از سوی برخی اشخاص یا رسانه‌ها درباره تعداد نهایی کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری را تائید نشده خواند.

   

  وی در برابر این پرسش که "از تعداد 686 نفر که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند، چند نفر به عنوان هسته اصلی وقت و کار بیشتری برای بررسی صلاحیتشان صرف شده است؟" پاسخ داد: در بررسی‌های اولیه، حدود 40 نفر از افراد شاخص سیاسی بودند که باید بررسی کنیم و ببینیم آیا می‌توانند مشمول اصل 115 قرار بگیرند، یعنی آیا به عنوان رجال سیاسی و مذهبی شناخته می‌شوند یا خیر.

   

  سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این پرسش که "آیا اعدادی که مطرح می‌شود مبنی بر اینکه 7 یا 12 نفر تائید صلاحیت نهایی می‌شوند، تائید می‌کنید؟" گفت: قطعا تائید نمی‌کنیم، زیرا ما با اعداد کاری نداریم بلکه با معیارها کار داریم.

   

  در بخش دیگری از این گفت‌وگو، مجری برنامه سوال کرد: به نقل از یکی از اعضای شورای نگهبان گفته شده است کسانی که به دنبال اشرافی‌گری هستند، قابل اعتماد نیستند. آیا این نظر با قانون منطبق است؟

   

  کدخدایی نیز پاسخ داد: شاید نظرات دبیر محترم شورای نگهبان است که در خطبه‌های نماز جمعه مطرح کردند. نظر ایشان عمدتا درباره جامعه بود و اینکه ممکن است جامعه به چنین افرادی اقبال نداشته باشد.

   

  وی تاکید کرد: قطعا اینگونه مسایل تا زمانی که به عنوان امر خلاف تلقی نشود، در شورای نگهبان بررسی نخواهد شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573291
اکنون :
4