جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27436
  تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1392 14:39
  تعداد بازدید : 586

  نصب دوربین در محور کرج – چالوس

  رییس پلیس راهور ناجا به طرح انضباط ترافیکی برای برگزاری انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: این طرح برای برگزاری هرچه بهتر حماسه بزرگ سیاسی کشور تدوین شده است که به زودی جزئیات آن اعلام می شود و پلیس برای اجرای این طرح آمادگی کامل دارد.

  سردار مومني با اشاره به آمارهاي تصادفات سال هاي گذشته و  با اشاره به اینکه با اقدامات خوب صورت گرفته شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در سال گذشته به زیر 19 هزار نفر رسید، به آمار شماره گذاری و تلفات رانندگی از سال 84 به بعد اشاره کرد و گفت: از سال 84 تا پایان سال گذشته شمار دارندگان گواهینامه رانندگی 87 درصد،‌ ورود موتورسیکلت‌ها به چرخه حمل و نقل 163 درصد و ورود خودروها 139 درصد افزایش داشت. این در حالیست که شمار تصادفات رانندگی 45 درصد کاهش داشته و کشته‌های تصادفات رانندگی نیز به نسبت عدد مطلق 27.6 درصد کمتر شده است.

  ومنی ارتقای ایمنی خودروها و خروج خودروهای ناایمن، ارتقای فرهنگ ترافیکی، توسعه سیستم‌های هوشمند و افزایش و ارتقای حرفه‌ای پلیس را به عنوان مهمترین برنامه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در سال جاری عنوان کرد و گفت: در عین حال با توجه به نزدیکی به فصل تابستان برخورد با تخلفات حادثه ساز مانند سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ، صحبت با تلفن همراه و عدم استفاده از کمربند ایمنی در حین رانندگی مهمترین اولویت‌های پلیس در تابستان امسال خواهد بود.

  وی در پاسخ به ایسنا در خصوص نمره منفی رانندگان متخلف گفت: حدود 10 هزار راننده به دلیل بالا بودن نمره منفی در آستانه ضبط گواهینامه هستند که این رانندگان در صورتی که شش ماه تخلف نکنند تمامی نمرات منفی آنها پاک شده و در صورت انجام تخلف جدید گواهینامه ضبط و از سفرهای تابستانی محروم می‌شوند.

  مومنی در پاسخ به سوال دیگری که در زمینه برخورد ماموران پلیس راهور با رانندگان بدحجاب بود، گفت: هر پلیسی در ناجا علاوه بر کار خود اقدامات بین بخشی هم انجام می‌دهد و قطعا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در چارچوب قوانین و مقررات مصوب دولت و مجلس وظایف خود را انجام می‌دهند.

  وی همچنین درخصوص برخورد با قاچاق انسان و تصادفات آنها گفت: موضوع قاچاق انسان پیش از آنکه یک موضوع ترافیکی باشد موضوع جرم است چرا که این دسته از خودروها از جاده‌های فرعی تردد کرده و تلاش می‌کنند تا با ماموران پلیس به هر شکلی برخورد نکنند.

   

  به نقل از:

  www.isna.ir


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360672473
اکنون :
10