جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27440
  تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1392 15:16
  تعداد بازدید : 325

  حکم تأمل برانگیز دادگاه اردن در تبرئه دانشجویان متهم به اهانت به قرآن

  دادگاه امنیتی اردن در حکمی تأمل برانگیز دانشجویان متهم به اهانت به قرآن کریم در دانشگاه «آل البیت» این کشور را تبرئه کرد.

  11-878.jpg

  روزنامه اردنی الدستور نوشت: دادگاه امنیتی اردن با تشکیل جلسه ای به ریاست احمد العمری و عضویت خالد الکوالیت و بلال البخیت، 5 متهم پرونده مربوط به اهانت به قرآن در دانشگاه آل البیت این کشور را که موسوم به گروه «عبدة الشیطان» بودند، به بهانه کافی نبودن ادله و شواهد تبرئه کرد!

   

  شهود دادستان برای تبرئه این دانشجویان در جلسه دادگاه اعلام کردند: دختر دانشجویی که متهم به هدایت 4 جوان از دانشگاه آل البیت برای توهین به قرآن شده بود، دختری متعهد به احکام دینی است و یکی از مظنونین نیز نماز می خواند! و این گروه به خاطر لباس هایشان مورد سوء ظن قرار گرفته اند!

   

  در همین راستا، موسی بنی خالد، رییس امور دانشجویی دانشگاه آل البیت اعلام کرده است: این دانشگاه اقدامات لازم را برای بازگرداندن دانشجویان تبرئه شده به دانشگاه و از سرگیری تحصیلشان انجام خواهد داد.

  تبرئه دانشجویان متهم به هتک حرمت قرآن در کشوری اسلامی همچون اردن اقدام عجیبی به نظر می رسد، زیرا اخیرا اهانت به کلام وحی توسط گروهی موسوم به عبدة الشیطان نه تنها در دانشگاه آل البیت، بلکه در تعداد دیگری از شهرهای این کشور تکرار شده بود و اعتراض شهروندان اردنی را در پی داشت.

   

  انتظار می رود که مقامات قضایی اردن در قبال موهنان به قرآن موضع قاطعانه و جدی تری اتخاذ کنند تا اهانت های مکرر به کلام وحی در این کشور متوقف شده و عاملان و مجریان این گونه اقدامات به خود اجازه تکرار چنین حرکاتی را ندهند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25