جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27448
  تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1392 15:55
  تعداد بازدید : 615

  زندانیان آمریکا؛ قربانی آزار و اذیت های جنسی

  وزارت دادگستری آمریکا در گزارش جدیدی اعلام کرد که در زندان های این کشور، زنان و زندانیانی که از بیماری های روانی رنج می برند، بیش از دیگران قربانی آزار و اذیت های جنسی می شوند.

  Multimedia_pics_1389_2_World_874.jpg

  اداره آمارهای قضایی وزارت دادگستری آمریکا در این گزارش تخمین زده است که حدود 80 هزار زندانی در این کشور در طول 12 ماه گذشته یا از زمانی که به زندان یا بازداشتگاه فرستاده شده‌اند، حداقل برای یک بار هدف آزار و اذیت‌های جنسی یا تجاوز قرار گرفته‌اند.

   

  این آمارها نشان می‌دهد که متجاوزان از میان زندانیان و حتی کارکنان زندان‌ها بوده‌اند.

   

  این گزارش که در نتیجه بررسی 235 زندان ایالتی و فدرال، 358 بازداشتگاه و گفت‌وگو با 92 هزار و 449 زندانی بزرگسال و یک هزار و 738 زندانی کودک بدست آمده، نشان می‌دهد که زنان بیش از مردان قربانی این آزار و اذیت‌های می‌شوند.

   

  در ادامه این گزارش بیان شده که زندانیانی که از بیماری‌های روانی رنج می‌برند، بیشتر در معرض خطر قرار دارند و مورد سوء‌استفاده‌هایی قرار می‌گیرند و این حقیقت که در سراسر آمریکا بیماران روانی زیادی پشت میله‌ها زندانی هستند، خود مساله چالش برانگیزی است. این افراد نیازمند کمک و حمایت هستند، در حالی‌که در زندان هدف انواع سوء‌استفاده‌های اخلاقی قرار می‌گیرند.

   

  گزارش جدید وزارت دادگستری آمریکا علاوه بر این نشان می‌دهد که زندانیانی که در سطوح بالاتر تحصیلی قرار دارند به مراتب بیشتر از آن‌هایی که حتی مقطع دبیرستان را تمام نکرده‌اند، مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

   

  این گزارش که در فوریه 2011 تا مه تهیه شده است، نام 21 زندان و بازداشتگاه که بیشترین میزان گزارش سوء‌استفاده‌های اخلاقی را داشته‌اند آورده شده که چهار مورد آن فقط در ایالت تگزاس بوده و نیویورک و فلوریدا در رده‌های بعدی قرار دارند.

   

  به نوشته روزنامه دنورپست، زندان زنان شهر دنور در ایالت اوکلوهاما بیشترین میزان سوء‌استفاده‌های اخلاقی علیه زندانیان زن را به خود اختصاص داده است. بیش از 10 درصد از زندانیان این مرکز در طول مدت مذکور از سوی کارکنان این زندان هدف آزار و اذیت‌های جنسی قرار گرفته‌اند.

   

  این آمارها در حالی منتشر شده است که کارشناسان معتقدند میزان دقیق این حوادث بیش از این است؛ زیرا بسیاری از قربانیان به‌دلیل ترس از عواقب مساله را گزارش نمی‌دهند و در بسیاری موارد زمانی که زندانی اعلام کرده از سوی یکی از کارکنان هدف آزار و اذیت قرار گرفته، در ازای رسیدگی به شکایتش با توبیخ یا حبس انفرادی روبرو شده است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573317
اکنون :
7