جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27481
  تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1392 10:31
  تعداد بازدید : 473

  زنان خانه دار چگونه می توانند تحت پوشش بیمه بازنشستگی قرار بگیرند؟

  مدیرکل فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی نحوه تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی "زنان خانه دار" را توضیح داد.

  3258-1.jpg

  محمد حسین زدا با بیان اینکه تمامی زنان خانه‌دار با کمتر از 45 سال سن می‌توانند بیمه شوند و از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند، اظهار کرد: سه نوع مدل پوشش بیمه‌ای در سازمان تامین اجتماعی برای زنان خانه‌دار وجود دارد که بیمه بازنشستگی، بازنشستگی و فوت، بازنشستگی و فوت و ازکارافتادگی را شامل می‌شود.

   

  وی افرود: نرخ هریک از این سه مدل بیمه به علت میزان پوشش با دیگری فرق دارد و زنان خانه‌دار مختارند هریک از این سه مدل پوشش بیمه‌ای را انتخاب کنند.

   

  به گفته زدا، زنان خانه‌دار به محض رسیدن به سن بازنشستگی در شغل خانه‌داری بازنشسته می‌شوند و سازمان تامین اجتماعی به آنها حقوق بازنشستگی پرداخت می‌کند.

   

  مدیرکل فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد چگونگی تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زنان خانه‌دار اظهار کرد: تمامی زنانی که کمتر از 45 سال سن دارند می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی وشناسنامه به واحد امور بیمه شدگان نزدیک‌ترین شعبه محل سکونت خود مراجعه کرده و فرم قرارداد تهیه شده را ملاحظه کرده و به امضا برسانند.

   

  زدا در پایان عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی تمامی زنان خانه‌داری را که تمایل دارند در آینده از سیستم بازنشستگی و تمامی مزایای آن استفاده کنند، تحت پوشش قرار می‌هد و بیمه زنان خانه‌دار با تحت پوشش قرار دادن این افراد تحت عنوان زنان خانه دار از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کند.

   

  به نقل از :

  www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13