جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27566
  تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 15:4
  تعداد بازدید : 742

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داد

  تشکیل هیات هایی برای نظارت بر بازداشتگاه های نیروهای مسلح

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح از تشکیل هیات هایی برای بازدید منظم و نظارت مؤثرتر بر بازداشتگاه های نیروهای مسلح در سراسر کشور خبر داد.

   2010_5_6_img634087681673281250.jpg

  حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی در گردهمایی مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح، گفت: این هیات‌ها با حضور رییس سازمان قضایی، دادستان نظامی و دادیار ناظر زندان دادسرای نظامی استان‌ها تشکیل می‌شود و منطبق با شاخص‌های اعلامی از بازداشتگاه‌های نیروهای مسلح بازدید می‌کنند.

   

  وی با اشاره به اهمیت سرعت و اتقان در رسیدگی‌های قضایی و تاکید مقام معظم رهبری بر این دو عامل مهم گفت: اطاله دادرسی نوعی بی‌عدالتی است؛ زیرا صاحبان حق مدت‌ها از حقوق خود محروم می‌شوند.

   

  وی افزود: طی دو تا 3 سال گذشته برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای کاهش اطاله دادرسی در دادسراها و دادگاه‌های نظامی صورت گرفت و روسای سازمان‌های قضایی نیز با تعیین برنامه زمان‌بندی برای پرونده‌هایی که دچار این معضل شده‌اند، تعیین تکلیف آن‌ها را در دستور کار قرار دهند.

   

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، استدلال عالمانه و نگارش مناسب رای را در اتقان رسیدگی‌ها مهم دانست و گفت: احکام دادگاه‌ها باید آنچنان مستدل باشد که اگر در مراجع تجدیدنظر و حتی بین حقوقدانان، وکلا و محافل علمی مطرح شد، قابل دفاع باشد.

   

  وی به نقش بارز تقویت دانش قضات در اتقان رسیدگی‌ها اشاره کرد و گفت: به فرموده پیامبر گرامی اسلام (ص) بدترین فقر، جهل و نادانی است و یک قاضی نباید به داشته‌های فعلی خود اکتفا کند بلکه هر روز به فکر کسب معلومات جدیدی در حوزه کاری‌اش باشد.

   

  این مقام عالی قضایی مطالعه و بررسی دقیق مواد قانون جدید مجازات اسلامی را امری لازم برای قضات برشمرد و ادامه داد: این قانون نوآوری‌ها و تاسیسات جدیدی دارد و در مسیر اجرای آن، مشورت با حقوقدانان و افراد صاحب‌نظر راهگشاست.

   

  بهرامی نظارت دقیق روسای سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح بر روند دادرسی پرونده‌های مهم را خواستار شد و افزود: برخورد قاطع و صدور‌ آرای مستحکم در این گونه پرونده‌ها، شاخص اصلی عملکرد دستگاه قضایی است و عمدتا این پرونده‌ها دچار اطاله دادرسی می‌شوند و قوه قضاییه و سازمان قضایی را زیر سؤال می‌برد.

   

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به وظایف مهم این سازمان در انتخابات، گفت: طی نامه‌ای خطاب به فرماندهان، ضابطین نیروهای مسلح، مسؤولان دفاتر عقیدتی - سیاسی و نمایندگی ولی فقیه از آن‌ها خواستیم نیروها را توجیه کرده تا نادانسته مرتکب جرمی نشوند.

   

  بهرامی بر توجه هر چه بیشتر به تقویت امور فرهنگی در سازمان قضایی نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: ترویج معارف اهل بیت، اهتمام به برگزاری نماز جماعت و تکریم ارباب رجوع از مهم‌ترین مؤلفه‌های فرهنگی در سازمان است.

   

  وی افزود: اجرای قاطع حکم و قاطعیت در تصمیمات قضایی، منافاتی با مدارا ندارد و باید عنایت ویژه‌ای به رعایت شؤون کلیه افراد اعم از متهم، خانواده وی، شاکی، وکیل و ... داشته باشیم.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573317
اکنون :
13