جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27570
  تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 15:11
  تعداد بازدید : 380

  تهدید بلاگر معروف به اخذ خسارت یک میلیارد دلاری

  یکی از این ناشران اعلام کرده قصد دارد تا او را برای وارد کردن خسارت به دادگاه بکشاند و تقاضای یک میلیارد دلار خسارت کند.

   

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، جفری بیل کتابدار دانشگاه کلرادوی دنور برای نوشتن وبلاگ‌هایش کاملاً مشهور است. در این وبلاگ او فهرستی از مطالب روزنامه‌ها و نشریات را دسترس دیگران قرار می‌دهد.

  اکنون یکی از این ناشران اعلام کرده قصد دارد تا او را برای وارد کردن خسارت به دادگاه بکشاند و تقاضای یک میلیارد دلار خسارت کند. این ناشر از گروه انتشاراتی OMICS از ایالت ایندیانا، همچنین اعلام کرده آقای بیل می‌تواند برای چنین شکایتی سه سال به زندان بیفتد.

  این تهدید با ارسال یک نامه به دست این وبلاگ نویس جدی شده است. با این حال او اعتقاد دارد کار خلافی انجام نداده و تنها به مستندسازی این نشریات کمک کرده است.

  این بلاگ و فهرست آن از سوی بسیاری از کتابداران، محققان و دانشگاهیان با عنوان «لیست بیل» شناخته می شود و اکنون بیم آن می‌ورد که بیش از ۲۵۰ ناشری نیز که از ظرفیت چنین شکایتی برخوردارند و تاکنون سکوت کرده بودند، قصد کنند تا از این وبلاگ نویس شکایت کنند.

  آقای بیل می‌گوید فقط قصد داشته با این کار به محققان و دانشجویان کمک کند تا بتوانند به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

  او کار انتشار این فهرست را از سال ۲۰۱۰ شروع کرده و می‌گوید هرگز تصور نمی‌کرد که ناشران این کار او را مخالف حقوق خودشان بدانند و بخواهند از وی شکایت کنند.

  یک کتابدار کانادایی نیز در سال ۲۰۱۰ برای داشتن چنین وبلاگی از سوی ناشران کتاب‌های علمی، دادگاهی و گرفتار شده بود.

   

  به نقل از:

  www.mehrnews.com


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8