جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27577
  تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 15:34
  تعداد بازدید : 424

  انتقاد از بودجه نامتناسب دستگاه قضا

  تمهیدات جذب قاضی؛پارسال ۶۵۰ نفر، امسال ۹۵۰ نفر

  آیت الله آملی لاریجانی کمبود نیروی انسانی و بودجه را از مشکلات اساسی دستگاه قضایی دانست و گفت: برای جذب نیرو تلاش کرده ایم و مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم و اختصاص بودجه، همکاری مناسبی با قوه قضائیه داشته است.

   رئیس قوه قضائیه در دیدار اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی کمبود نیروی انسانی و بودجه را از مشکلات اساسی دستگاه قضایی دانست.

  آیت الله “صادق آملی لاریجانی” با اشاره به کمبود نیروی انسانی و مشکلات اعتباری در دستگاه قضایی افزود: در دوره جدید، دستگاه قضایی استراتژی معقولی در جذب نیروی انسانی و خصوصا قاضی در پیش گرفته و جذب نیروهای کارآمد و توانمند و نخبه از اهداف عالیه است.
  وی گفت: سالانه افراد زیادی در این دستگاه، بازنشسته می شوند که خود مشکلاتی به همراه دارد و شیب تند ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی، اطاله دادرسی را به همراه دارد.

  آیت الله آملی لاریجانی کمبود نیروی انسانی و بودجه را از مشکلات اساسی دستگاه قضایی دانست و گفت: برای جذب نیرو تلاش کرده ایم و مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم و اختصاص بودجه، همکاری مناسبی با قوه قضائیه داشته است.

  رئیس قوه قضائیه افزود: سال گذشته ۶۵۰ نفر به عنوان کارآموز قضایی در دستگاه قضایی جذب شدند و امسال هم با تمهیدات در نظر گرفته شده برای جذب ۹۵۰ نفر برنامه ریزی شده است.

  آیت الله آملی لاریجانی برخی از مشکلات دستگاه قضایی را ناشی از کاستی های موجود در گذشته دانست و تصریح کرد: هم اکنون نیز با وجود تلاش خوبی که صورت گرفته است بودجه دستگاه قضایی در مقایسه با برخی دستگاه های دیگر چندان متناسب به نظر نمی رسد.

  وی با اشاره به اینکه هزینه های زیادی بر دستگاه قضایی کشور تحمیل می شود، گفت: قضات ما با مشکلات فراوانی روبرو هستند و باید در نظر داشت که آنان با همه مشکلات موجود به خوبی عمل می کنند و باید همه کمک کنیم تا دستگاه قضایی کمبود نیرو و امکاناتش رفع شود.

  آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به موضوع نظارت و پالایش در دستگاه قضایی تاکید کرد: بحث نظارت در دستگاه قضایی از طرق مختلف صورت می گیرد و بازرسان و مسئولان در این خصوص با نظارت مستمر و سفر به استان ها، مشکلات مردم در بخش های گوناگون را بررسی می کنند و به گزارش های مردمی در حد وسع رسیدگی می شود.

  رئیس دستگاه قضا با اشاره به اهمیت کار قضا گفت: قضاوت در همه دنیا امری مهم است و قضات از جایگاه و شأن بالایی برخوردارند و باید حرمت دستگاه قضایی حفظ شود.

  آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به قانون اعمال ماده ۱۸ گفت: چنانچه رأی پرونده ای خلاف بین شرع تشخیص داده شود لازم است، بررسی مجدد شود.

  بر اساس این گزارش به نقل از قوه قضاییه؛ در این دیدار نمایندگان عضو کمیسیون اصل نود مجلس نیز نقطه نظرات خود را درباره نحوه تعامل مجلس و قوه قضائیه مطرح کردند.

   

  منبع خبر

  http://rhoghough.ir/?p=8620


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573317
اکنون :
7