جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27729
  تاریخ انتشار : 5 خرداد 1392 15:9
  تعداد بازدید : 591

  رسیدگی به بیش از 11 هزار پرونده در تعزیرات خراسان شمالی

  مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی گفت: 11 هزار و 541 فقره پرونده تخلفات اصناف، بهداشت و درمان، شرکت های بیمه ای و دستگاه های اجرایی در سال گذشته به تعزیرات حکومتی استان ارجاع و رسیدگی شد.

  10-3.bmp

  محمدمهدی مهاجریان مقدم اظهار کرد: از تعداد 11 هزار و 541 فقره پرونده، 10 هزار و 900 پرونده مربوط به تخلفات بخش کالا و خدمات و نظام صنفی بوده و درج نکردن قیمت، گران فروشی، کم فروشی، جعل فاکتور، احتکار، عرضه خارج از شبکه کالا، عرضه و فروش کالاهای قاچاق از جمله این تخلفات صنفی است.

   

  مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی، اعلام کرد: در راستای رسیدگی به تخلفات صنفی یاد شده، 200 واحد صنفی پلمپ شد.

   

  وی به ساماندهی فرآورده‌های سوختی بعد از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر افزایش قیمت جهانی سوخت در دنیا موجب شده تا بار دیگر اشخاص سودجو نسبت به خروج خارج از شبکه سوخت از استان و ارسال آن‌ها به منطق مرزی اقدام کنند.

   

  مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی در مورد رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی به این اداره کل و اتخاذ راهکارهای مناسب برای کاهش و جلوگیری از بروز تخلفات، گفت: قانون فعلی تعزیرات حکومتی کشور مصوب سال 1367 است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود، جرایم نقدی متناسب با شرایط کنونی نیست.

   

  مهاجریان مقدم به فعالیت انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان در سطح استان به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در برابر توزیع‌کنندگان و تولیدکنندگان اشاره و از عملکرد ضعیف آن‌ها انتقاد کرد و گفت: ضروری است تا این انجمن به صورت جدی و قوی بر عملکرد اصناف و بازاریان نظارت داشته باشد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573401
اکنون :
5