جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27734
  تاریخ انتشار : 5 خرداد 1392 15:24
  تعداد بازدید : 668

  هشدار دیده بان حقوق بشر به آمریکا در مورد مجازات مهاجران

  دیده بان حقوق بشر گزارش داد سیاست های دولت آمریکا برای تحت پیگرد قرار دادن مهاجران غیرقانونی، هزینه های انسانی و مالی زیادی دارد و زندانی کردن این افراد می تواند تاثیرات منفی زیادی بر زندگی شخصی آن ها داشته باشد.

  33-2.gif

   دیده‌بان حقوق بشر در گزارش 82 صفحه‌ای خود با عنوان «تبدیل مهاجران به مجرم» آورده است که تحت پیگرد قرار دادن مهاجران به‌دلیل ورود غیرقانونی به مرزهای آمریکا، تاثیرات مخرب زیادی بر زندگی این افراد می‌گذارد.

   

  بر اساس این گزارش، در طول یک دهه گذشته محاکمه ورود غیرقانونی 1400 درصد و ورود مجدد مهاجران به خاک آمریکا 300 درصد افزایش داشته است. در سال 2012 حدود 8 هزار تن به دلیل این جرایم محکوم شدند که این امر موجب شده بسیاری از آن‌ها از خانواده‌های خود که ساکن آمریکا هستند فاصله بگیرند و شمار بسیاری نیز برای ماه‌ها و حتی سال‌ها در زندان محبوس شوند.

   

  گریس مینگ پژوهشگر حوزه آمریکا در دیده‌بان حقوق بشر، اظهار کرد: دولت آمریکا با تحت پیگرد قرار دادن این مهاجران آن‌ها را به یک مجرم تبدیل می‌کند، در حالی‌که می‌تواند خیلی ساده آ‌نها را مسترد کند.

   

  وی افزود: بسیاری از آن‌ها کسانی هستند که فقط قصد همراهی خانواده‌یشان را دارند و تهدیدی برای امنیت جامعه تلقی نمی‌شوند.

   

  این گزارش که در نتیجه بررسی اطلاعات دولت آمریکا و مصاحبه با 180 نفر از جمله مهاجران و خانواده‌هایشان، قضات، وکلا و دادستان‌ها به دست آمده نشان می‌دهد که بسیاری از این مهاجران فاقد حق شهروندی هستند و حتی کوچکترین سابقه کیفری ندارند.

   

  دولت آمریکا مدعی است که این اقدامات قانونی برای محافظت از خاک کشور در برابر ورود مجرمان خطرناک ضروری است، اما حقایق نشان می‌دهد که نتیجه این اقدامات و مجازات‌ها، خلاف ادعاهای آمریکاست.

   

  آمارها نشان می‌دهد که در سال 2011، 27 درصد از کسانی‌ که به جرم ورود غیرقانونی محاکمه شده بودند، هیچ‌ سابقه کیفری نداشتند و فقط 27 درصد از آن‌ها به دلیل جرایم خطرناکی چون خشونت محکوم شده بودند.

   

  بر اساس اطلاعات جدید وزارت دادگستری، تعداد موارد محاکمه مهاجران به دلیل ورود غیرقانونی بالای 10 درصد بوده است. اما اکنون دولت آمریکا به جای بررسی و ارزیابی چگونگی تاثیرگذاری این اقدامات فقط قصد تکرار سیاست‌های پیشین خود را دارد.

   

  دادستان‌ اسبق ایالت آریزونا معتقد است که محاکمه و مجازات مهاجران تنها سبب می‌شود که منابع انسانی و مالی صرف کارهای غیر ضروری شوند. مهاجران غیرقانونی که در دستگاه قضایی فدرال محکوم می‌شوند، به طور میانگین 19 ماه را در زندان‌های فدرال سپری می‌کنند.

   

  در حال حاضر مهاجران غیرقانونی حدود 30 درصد از جمعیت زندان‌های فدرال را تشکیل می‌دهند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دیده‌بان حقوق بشر، برندا یکی از این مهاجران است که تاکنون سه بار به دلیل ورود غیر قانونی به آمریکا محاکمه شده است. این در حالیست که شوهر و دو دخترش شهروند آمریکا محسوب می‌شوند و او پیش از این با خانواده‌اش زندگی می‌کرده است. سپس وی مجبور می‌شود برای دفن پسرش به مکزیک برود که در زمان بازگشت به آمریکا بازداشت می‌شود. مقامات آمریکا به جای این‌که امکان درخواست پناهندگی بدهند وی را مجازات کرده‌اند.

   

  دولت آمریکا بارها وعده داده است که قصد اصلاح قانون مهاجرت را دارد، اما این وعده‌ها تاکنون تحقق عملی پیدا نکرده است. از این جهت دیده‌بان حقوق بشر از دولت این کشور خواست تا حداقل مهاجران غیرقانونی که در مرزها بازداشت می‌شوند را به جرایم نقدی و مجازات‌هایی غیر از زندان محکوم کند تا مانع از جدایی هر چه بیشتر آن‌ها از خانواده‌ها و عزیزانشان شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573291
اکنون :
7