جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27739
  تاریخ انتشار : 5 خرداد 1392 15:37
  تعداد بازدید : 516

  با تصویب مجلس؛

  هزینه تحصیل ایثارگران و حافظان قرآن از محل دستگاه های مربوطه تامین می شود

  هزینه تحصیل ایثارگران و حافظان قرآن از محل دستگاه های مربوطه تامین می شود

   در جریان رسیدگی به این بخش از مباحث هزینه‌ای بودجه مصوب شد که هزینه‌های مربوط به دانشگاه پیام نور، دانشگاههای علمی و کاربردی و دوره‌های شبانه و همچنین مراکز آموزشی و پژوهشی غیر دولتی از طریق دستگاههای ذیربط اعم از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای هر نیم سال تحصیلی از محل اعتبارات این قانون به صورت صد در صد تخصیص یافته و پرداخت شود.

   

  همچنین آیین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد دستگاههای اجرایی ذیربط با تایید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ظرف دو ماه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

   

   در بخشی از این بند لایحه بودجه ذکر شده که بند "ک" ماده 20 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در سال 92 با اضافه شدن عبارت " و همسران شهدا و همسران جانبازان 25 درصد وبالاتر و همسران آزادگان" اجرا می‌شود.

   

  با توجه به این که این بند از قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه می‌گوید که شهریه‌ی دانشجویان جانباز 25 درصد به بالاتر و فرزندان آنان، فرزندان شاهد، آزادگان و فرزندان آنان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از محل اعتبارات ردیف مستقل تامین شود لذا پس از بررسی‌های لازم در صحن علنی مجلس این بخش مراعا ماند تا کمیسیون تلفیق مجددا به آن رسیدگی کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360573291
اکنون :
24