جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38361
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 11:3
  تعداد بازدید : 374

  قشقاوی در پاسخ به گزارش کمیسیون اصل نود مجلس:

  دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور نیازمند ردیف بودجه مستقل است

  معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه، دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور را نیازمند ردیف بودجه مستقل خواند و گفت: هزینه های اخذوکیل و پیگیری های قضایی برای این موضوع هنگفت است.

  دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور نیازمند ردیف بودجه مستقل است

  حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،درتشریح جلسه شب گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی با  مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور، گفت: این جلسات بین شورای معاونان و وزیر امورخارجه با رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است که به طور متناوب و هر ماه یکبار تشکیل می شود که این بار نوبت میزبانی وزارت خارجه بود.

  معاون پارلمانی وزارت امور خارجهبا بیان اینکه در این جلسه 3ساعته برخی معاونان وزارت امورخارجه که جزءاعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای با 1+5هستند گزارشی از آخرین تحولات هسته ای ارائه کردند، تصریح کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز پس از استماع این گزارشات نقطه نظرات خود را در مورد مسائل گوناگون سیاست خارجی اعلام کردند.

  وی ادامه داد: محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه نیز با جمع‌بندی مباحث مطرح شده از سوی معاونان این وزارتخانه و نمایندگان مجلس در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

  معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه درباره تهیه گزارش عملکرد دولت احمدی‌نژاد در حمایت و دفاع از حقوق اتباع ایرانی در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، گفت: پیش از این کمیسیون اصل نود از دستگاه دیپلماسی که نقش فعالی در صیانت از حقوق اتباع ایرانی در خارج کشور دارد، درخواست گزارش کرد که وزارت امورخارجه این کار را انجام داد و البته به این کمیسیون و کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان مدیریت سابق یادآورشد که اخذ وکیل برای پیگیری قضایی و دفاع از حقوق شهروندان هزینه های هنگفتی دارد و انتظار دستگاه دیپلماسی آن است که یک ردیف بودجه مشخص برای این کار اختصاص یابد.

  معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه، افزود:  آزادی یک‌سوم از زندانیان ایرانی در 35 کشور از جمله دستاوردهای تلاش بی وقفه وزارت خارجه است، البته توقع متقابل ما از مجلس و کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اختصاص ردیف بودجه مشخص برای پیگیری حقوق اتباع ایرانی خارج از کشور است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391042
اکنون :
5