جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38389
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 12:39
  تعداد بازدید : 515

  حبس و شلاق در انتظار دایی؟

  هیچ مدرکی که ثابت کند محسن قهرمانی محکوم است و زد و بندی داشته پیدا نشده است. به همین دلیل هم رئیس کمیته داوران با صراحت اعلام کرده که برای نیم فصل دوم به او بازی خواهد داد.

  daei-1.JPG به گزارش ایسنا، قانون‌آنلاین با این مقدمه نوشت: «آیت‌اللهی نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد حکم محسن قهرمانی می‌گوید که تناقضی در کار نیست و تا امروز که بررسی کرده‌اند مورد خاصی نبوده است که بخواهند تصمیم‌گیری و اعلام رأی داشته باشند. او در هر حال امیدوار است که جامعه فوتبال در نهایت ضرر نکرده و موضوع با خیر و خوشی تمام شود.

  اما خیر و خوشی در ادبیات فوتبال ایران به معنی آن است که هیچکس دچار لطمه نشود و انگشت اتهام به سویی گرفته نشود. با رفع اتهام از قهرمانی سوال این است که سرنوشت اتهام دایی چه می‌شود؟ آیا از قهرمانی خواهند خواست تا از موضوع بگذرد یا او مطابق آنچه که وعده داد، علیه اتهام‌زنندگان شکایت خواهد کرد؟ اگر این اتفاق رخ داد و دایی به خاطر افترا محکوم شد چه؟

  ماده 697 قانون مجازات اسلامی می‌گوید: هرکس به وسیله‌ اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله‌ درج ‌در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی ‌امری را صریحاً نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون آن ‌امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد.

  البته توجه داشته باشید که شکایت قهرمانی به مراجع فوتبالی مثل کمیته انضباطی هم می‌تواند محرومیت برای او به همراه داشته باشد.»


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391020
اکنون :
3