جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38390
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 12:41
  تعداد بازدید : 556

  طباطبايي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  طبق معاهده NPT غني سازي حق مشروع ايران است

  عضو کميسيون قضايي مجلس گفت: طبق معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای(ان پی تی)، غنی سازی اورانیوم، حق مشروع و قانونی ایران است و در اين رابطه جايي براي مذاكره وجود ندارد.

  "سيدحميدرضا طباطبايي" عضو کميسيون قضايي مجلس در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، در ارتباط با حق مشروع ايران در غني‌سازي اورانيوم گفت: طبق معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای، خواسته ایرانیان برای غنی سازی اورانیوم، کاملا به حق است و اين در حالي است كه ايران تنها كشوري است كه در اين زمينه تحت فشارهاي مختلف قرار دارد.

  وي ادامه داد: طبق معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای(ان پی تی)، غنی‌سازی اورانیوم، حق مشروع و قانونی ایران است و در اين رابطه جايي براي مذاكره وجود ندارد.

  طباطبايي افزود: ما به عنوان كشوري مستقل به كنوانسيون‌هاي بين‌الملل پيوسته‌ايم و در اين زمينه تعهدات متقابل داريم و غني‌سازي جز هيچكدام از ممنوعيت‌هاي معاهدات بين‌الملل نيست.

  عضو کميسيون قضايي مجلس در پايان گفت: از آنجايي كه جمهوري اسلامي ايران به عضويت كنوانسيون‌هاي منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي در آمده است، بنابراين تبعات آن را هم پذيرفته و فعاليت‌هاي خود را در چهارچوب نظارت و مقررات آژانس پيگيري مي كند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360493627
اکنون :
22