جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38425
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 9:22
  تعداد بازدید : 362

  توکلی: تامین هزینه انتخابات بار مالی دارد

  طرح اصلاح انتخابات مجلس به کمیسیون شوراها ارجاع شد

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: هزینه برگزاری انتخابات برای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در طرح اصلاح ماده 4 این قانون بار مالی دارد و مغایر اصل 75 قانون اساسی است.

  طرح اصلاح انتخابات مجلس به کمیسیون شوراها ارجاع شد

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل 75 قانون اساسی در جریان بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده 4 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه به دولت القا کنیم اعتباری که در گذشته در اختیار دولت گذاشتیم برای برگزاری انتخابات مجلس هزینه کند به معنای آن است که بودجه نویسی معقول و صحیح نبوده و اگر به این ترتیب باشد در هر مقطع می توانیم به دولت بگوییم از اعتبارات خود برداشت کند و در اینجا اصل 75 قانون اساسی نادیده گرفته می شود.

  در ادامه رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن وارد دانستن اخطار مذکور گفت: بار مالی هزینه انتخابات میان دوره ای تامین نشده است لذا اخطار را وارد می دانیم.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اخطار اصل 75 قانون اساسی را به رأی گذاشت و نمایندگان با 128 رأی موافق، 56 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در صحن اخطار را وارد دانستند.

  در پایان رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تبصره 2 طرح الحاقی دو تبصره به ماده 4 انتخابات مجلس شورای اسلامی بار مالی دارد و برای بررسی به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارجاع می شود.

  لازم به ذکر است براساس تبصره 2 طرح مذکور هزینه برگزاری انتخابات موضوع این قانون از محل اعتبارات وزارت کشور و شورای نگهبان تامین می شود. دولت موظف است اعتبار مورد نیاز را در بودجه سنواتی پیش بینی نماید./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391065
اکنون :
5