جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38457
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 10:42
  تعداد بازدید : 368

  مخالفان طرح بازنشستگی پیش از موعد عشایر و روستاییان:

  طرح بازنشستگی پیش از موعد عشایر بالای 65 سال مغایر قانون و برنامه پنجم است

  نمایندگان مخالف طرح دوفوریتی بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه روستایی و عشایر پرداخت می کنند اعلام کردند که طرح مذکور به علت داشتن بار مالی مغایر اصول قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه است.

  طرح بازنشستگی پیش از موعد عشایر بالای 65 سال مغایر قانون و برنامه پنجم است

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح دوفوریتی بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه روستایی و عشایر پرداخت می‌کنند، در مخالفت با این طرح با بیان اینکه به طور حتم مجلس باید برای بحث روستایی و عشایر تدبیر مناسبی بیاندیشد، گفت: این طرح را نمی شود در دو روز بررسی و به صحن علنی مجلس فرستاد.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه طرح دوفوریتی بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه روستایی و عشایر پرداخت می کنند، با اصل 75 قانون اساسی مغایر است، افزود: نمایندگان در تدوین این طرح بار مالی آن را در نظر نگرفتند، از طرف دیگر من با اصل طرح موافق هستم اما به صورت دوفوریت و در 48 ساعت نمی توان تمام محورها و موارد آن را بررسی کرد.

  همچنین در نشست امروز غلامرضا کاتب در مخالفت با طرح مذکور با بیان اینکه طرح دوفوریتی بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه روستایی و عشایر پرداخت می کنند، در موضوع و اصل بسیار خوب است، گفت: اما از طرف دیگر این طرح به علت بار مالی با اصل 75 قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه مغایرت دارد.

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بااشاره به تبصره 4 این طرح افزود: براساس تبصره 4 طرح مذکور بار مالی هزینه افراد بازنشسته باید از محل وجوه بیمه صندوق تامین اجتماعی تامین شود که این موضوع مشکلات بسیاری را برای این صندوق ها به وجود می آورد زیرا محاسبه این گونه صندوق ها بر مبنای دریافت و پرداخت است.

  وی ادامه داد: قطعاً باید این طرح در طی یک زمان مشخص و در قالب طرح یک فوریتی بررسی شود.

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه هم اکنون براساس آمارها امید به زندگی در کشور از 53 سال به 72 سال رسیده است، تصریح کرد: ما براساس قوانین مربوطه سن بازنشستگی را باید به جای پایین آوردن، افزایش دهیم./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360390977
اکنون :
13