جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38497
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 11:50
  تعداد بازدید : 385

  مخالفت مجلس با دریافت عوارض از واحدهای تولید سیمان، فولاد و نیروگاه ها

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دریافت یک درصد عوارض از واحدهای تولید سیمان، فولاد و واحدهای نیروگاهی از قیمت فروش به عنوان عوارض آلایندگی مخالفت کرد.

  مخالفت مجلس با دریافت عوارض از واحدهای تولید سیمان، فولاد و نیروگاه‌ها

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح مواد 38 و 39 قانون اساسی مخالفت کردند.

  در جریان رسیدگی به این طرح علی لاریجانی رئیس مجلس پس از استماع سخنان نمایندگان موافق و مخالف اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس را مورد سوال قرار داد که به این طرح شبهه وارد است و مشخص نیست که نتیجه این قانونگذاری چیست.

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این طرح بین واحدهای آلاینده و غیرآلاینده تبعیض قایل نشدید.

  گفتنی است در جریان رسیدگی به این طرح نادر قاضی پور محمدحسن آصفری و احمد توکلی به عنوان مخالف و حمیدرضا پورابراهیمی، نوری قزلجه و جعفر قادری به عنوان موافق سخنرانی کردند.

  مخالفان طرح موضوع تبعیض بین واحدهای آلاینده و غیر آلاینده را مطرح می کردند و موافقان طرح معتقد بودند که در راستای مبارزه با آلودگی باید یک درصد عوارض دریافت شود.

  در نهایت این طرح با 75 رأی موافق، 70 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از 158 رأی ماخوذه به تصویب نرسید.

  گفتنی است در ماده 1 طرح اصلاح مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده است: در تبصره 1 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/2/1387 و اصلاحات بعدی آن پس از عبارت "همچنین پالایشگاه های نفت" عبارت "و گاز و واحدهای استخراج نفت و گاز واقع در خشکی" و پس از عبارت "واحدهای پتروشیمی" عبارت "واحدهای تولید سیمان، فولاد و واحدهای نیروگاهی" اضافه می شود.

  براساس ماده 2 این طرح نیز مقرر شده بود به ماده 39 یک بند به عنوان بند (ج) اضافه شود که بر این اساس سهم عوارض روستاهای فاقد دهیاری به حساب استانداری مربوط واریز می شود تا حسب مقررات صرف امور عمرانی و آبادانی آن روستاها شود. این طرح همچنین سازمان امور مالیاتی کشور را موظف کرده بود گزارش وجوه واریزی به حساب شهرداری ها، استانداری ها و تمرکز وجوه وزارت کشور را هر شش ماه یک بار به کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات و عمران مجلس شورای اسلامی ارسال نماید./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391042
اکنون :
5