جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38516
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 15:49
  تعداد بازدید : 460

  موسوی لارگانی مطرح کرد:

  ضرورت رفع شبهه شرعی در فروش اوراق مشارکت/جذب نقدینگی سرگردان جامعه

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص شبهه ربوی بودن اوراق مشارکت گفت: در برخی موضوعات بانکی و اوراق مشارکت از نظر شرعی شبهه وجود دارد که باید این ابهامات رفع و زمینه برای استقبال خریدارن از این اوراق فراهم شود.

  ضرورت رفع شبهه شرعی در فروش اوراق مشارکت/جذب نقدینگی سرگردان جامعه

  سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص شبهه در موضوع ربوی بودن اوراق مشارکت اظهار داشت: در موضوع فروش اوراق مشارکت باید دقت داشت که اگر این اوراق به قصد پروژه های عمرانی و تولیدی به فروش برسد و سود حاصل از این اوراق به خریداران برسد به لحاظ ربوی مشکلی وارد نیست.

  نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در تشریح اشکال شرعی وارد بر موضوع فروش اوراق مشارکت گفت: اگر فروش اوراق مشارکت از طریق بانک یا به گونه ای صورت گیرد از قبل مبلغ سود ماهیانه بدون توجه به سود و زیان حاصل از فعالیت تعیین شود به این موضوع اشکال شرعی وارد است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در حال حاضر در برخی موضوعات مربوط به فروش اوراق مشارکت و فعالیت‌های بانکی از لحاظ شرعی مشکل وجود دارد که باید اصلاح شود.

  موسوی لارگانی با اشاره به نقش مهم فروش اوراق مشارکت افزود: اگر با رعایت کامل عقود اسلامی سود اوراق مشارکت تعیین شود و زمینه برای افزایش فروش اوراق مشارکت فراهم شود با منابع حاصل از فروش این اوراق می توان زمینه رونق تولید و صنعت را فراهم کرد.

  وی با تاکید بر لزوم جذب نقدینگی موجود در جامعه گفت: در حال حاضر میزان نقدینگی در جامعه زیاد است که با رفع مشکلات در زمینه فروش اوراق مشارکت می توان زمینه جذب نقدینگی ها را فراهم کرد که نهایتا به کنترل تورم و افزایش اشتغال زایی منجر خواهد شد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در هر صورت باید ابهامات در زمینه ربوی بودن اوراق مشارکت و فعالیت‌های بانکی رفع و زمینه استقبال مردم از این اوراق فراهم شود و در تعیین سود اوراق مشارکت رعایت موضوعات شرعی را نباید فراموش کرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391085
اکنون :
3