جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38524
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 16:20
  تعداد بازدید : 417

  سراج:

  افرادی را برای هیات منصفه مطبوعات انتخاب کردیم که در دوره های قبل بودند

  رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هیات منصفه مطبوعات بدون هیچ تنشی در سال های گذشته فعالیت کرده است.

  2940.jpg به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در مراسم تودیع اعضای هیات منصفه مطبوعات در دوره 90 تا 92، اظهار کرد: متاسفانه این دوره در حالی به پایان می‌رسد که فقدان مرحوم عسگراولادی کاملا به چشم می‌خورد.

  وی ادامه داد: اکثریت اعضای هیات منصفه دوره قبل در دوره جدید حضور دارند.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: مرحوم عسگراولادی 24 سال رییس هیات منصفه استان تهران بود و به نحو احسن این جلسات را مدیریت می‌کرد.

  سراج گفت: هیات منصفه مطبوعات در سال‌های گذشته بدون هیچگونه تنشی فعالیت کرده و در مدت دو سال قبل 157 جلسه برگزار کرده است و دادگاهی نبوده که به دلیل عدم حضور هیات منصفه تشکیل نشود.

  وی با اشاره به تصویب قانون مطبوعات سال 1358، گفت: در آن سال تاکنون این قانون تغییرات و اصلاحاتی داشته است.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: در انتخاب اعضای هیات منصفه مطبوعات بنای ما بر این بود که افرادی که در دوره‌های قبل حضور داشتند را مجددا انتخاب کنیم که در این دوره نیز به همین شکل بوده است. البته در این هیات جدید پنج نفر تغییر کردند و مابقی در سمت‌های خود ابقا شدند، به جز یک نفر از آن پنج نفر، مابقی جزء هیات‌ منصفه مطبوعات در دوره‌های قبل بوده‌اند.

  در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جماعات کشور، گفت: زمانی که در حال تصمیم‌گیری برای انتخاب اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات بودیم مرحوم عسگراولادی در بیمارستان بسر می‌برد اما همه اصرار داشتیم که اسم ایشان جزو اعضای هیات منصفه باشد.

  وی افزود: همه رفتارهای مرحوم عسگراولادی برای ما موثر و کارساز است. وی به دلیل رفتارهایشان اعتباری را از انقلاب کسب کرده بودند و از این اعتبار به خوبی در جهت نظام استفاده کردند.

  رییس شورای سیاستگذاری ائمه جماعات کشور خاطرنشان کرد: ایمان راسخ ایشان موجب شد بتوانند در فراز و نشیب‌ها خود را حفظ کنند، البته سیاستمدار اخلاقی و ولایتمداری از ویژگی‌های بارز اخلاقی مرحوم عسگراولادی بود.

  در این مراسم قاضی محسن افتخاری و قاضی سیامک مدیرخراسانی نیز حضور داشتند.

  به گزارش ایسنا، در این مراسم از اعضای هیات منصفه مطبوعات تقدیر شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360391020
اکنون :
3